Diyet Fit yazılar Zayıflama

Yaza Fit Girmek İçin 10 Öneri

Yaza sayılı günler kala baharın enerjisini hissettiğimiz şu günlerde kışın fazlalıkları ortaya çıkmaya başladı. Siz de her yıl kışın 5 kilo alıp yazın verenlerdenseniz buna bir son verme zamanı geldi de geçiyor bile. Şok diyetler ile hızlı kilo kaybı isteyip kilonuzunn yanında sağlığınızı kaybetmek istemiyorsanız sağlıklı beslenmeyi hayatınızın bir parçası haline getirin, gerekirse bir uzmandan yardım alın. Yaza fit girmek için fit öneriler şöyle.

Kalıcı kilo kaybı için kişiye özel diyet programı uygulayın.

Diyet, kişiye özel planlanmalı. Bu nedenle popüler diyet listelerini uygulamaktan vazgeçmekte fayda var. Kalıcı kilo kaybını ancak ve ancak size özel planlanan dengeli bir beslenme programı ile başarabilirsiniz.

Kahvaltı yapmadan evden çıkmayın.

Kahvaltı 8-10 saat süren açlıktan sonra gün içindeki iştah kontrolünüzü etkileyen en önemli öğün. Kahvaltıda yiyeceğiniz yumurta ile gün boyu iştah kontrolü sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sağlıklı karbonhidratları seçin.

Sağlıklı kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak için diyette tam tahıllı ekmek ye diğer tam tahıllı ve işlenmemiş karbonhidratlar mutlaka olmalı. Bunlar ştahı kontrol etmek, tatlı isteğini azaltmak ve bel çevresindeki yağlanmadan çabuk kurtulmak için birebir.

Yeterli protein alın.

Her öğün tabağınızda protein mutlaka olsun. Sabah yumurta/peynir, öğle et/tavuk/balık, akşam yemeğinde kurubaklagil/sebze-yoğurt seçeneklerini deneyin.

Meyve porsiyonlarına dikkat edin.

Meyveler sağlık deposu ancak miktar önemli. Özellikle kuru meyveler tatlı krizlerinin kurtarıcısı, ancak porsiyon kontrolüne dikkat edilmeli.

Ara öğün atlamayın.

Öğleden sonra yapılacak minik bir  ara öğün ile akşam yemeğini daha hafif geçirebilirsiniz. Çantanızda ya da ofisinizdeki dolabınızda anlık açlıklar ve ara öğünler için sağlıklı atıştırmalara yer açın.

İyi yağları tercih edin.

Beslenmenizde işlenmiş yağlar yerine avokado, badem, ceviz ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlara yer verin.

Porsiyon kontrolü sağlayın.

Dışarıda istediğim  yemeği yemek istiyorum diyorsanız yiyin ancak yarım porsiyon yiyin. Böylece hem çok fazla kalori almazsınız hem de yasak besin kavramından kurtulmuş olursunuz.

Kendinize ödül verin.

Beslenme düzeninizde kaçamak yaptığınızda o günü tamamen yok sayıp diyetinizi sona erdirmek yerine o kaçamağı bir ödül olarak görüp diyetinize devam edin.

Yediğiniz besinlerin etiketlerini okuma alışkanlığı edinin.

Aldığınız paketli ürünlerin mutlaka etiketini okuyun. Enerji, yağ ve şeker içeriklerine göz atın. Light ürün adı altındaki birçok ürün aslında sandığınız kadar masum değil.

Yorum Yazın

sixteen + eight =

*

Call Now Button
error: İçerik korumalıdır !!